תמא

     

 

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

תמא

תמא 38 הינה תכנית אחת בין תכניות נוספות אשר מטרתן המרכזית בינה לצמצם נזקים משמעותיים ככל האפשר במקרה בו רעידת אדמה גדולה תתקוף את ישראל. ישנם מומחים שונים אשר מזהירים כי רעידת אדמה גדולה עלולה להתרחש בישראל ולגרום לנזק רב. אחד החששות הגדולים ביותר הוא שבניינים שונים ייקרסו. מטרתה של תכנית תמא 38 הינה למנוע מקרה כזה בדיוק בו בניינים ישנים, אשר לא נבנו לפי תקנות מחמירות שהוחלו בתחילת שנות השמונים, יתמוטטו. לולא החלת תכנית תמא 38 בניינים שיתמוטטו יוכלו לגרום לנזק אדיר. החשש החמור ביותר הוא שבניינים אשר לא יחוזקו במסגרת תכנית תמא 38 ייגרמו להרוגים רבים ולפצועים. מלבד לנזק האדיר שיגרם לבניינים עצמם ולתכולה שלהם יש חשש שבניינים שיתמוטטו יגרמו נזק אדיר לתשתיות.

 
תמא 38 הינה תכנית מתאר ארצית שהממשלה החליטה על יישומה בשנת 2005. אחד החששות במקרה של רעידת אדמה גדולה, כאמור, הוא שלולא תכנית תמא 38 בניינים רבים יתמוטטו וייגרמו נזק עצום לתשתיות. בניין שיתמוטט יכול לגרום נזק לכבישים, מנורות רחוב, רמזורים, קווי טלפון, קווי חשמל וכמו כן גם לרכוש פרטי כמו מכוניות, אופנועים, גינות, בניינים אחרים וכן הלאה. יישומה של תכנית תמא 38 כולל חיזוק היסודות של בניינים אשר נבנו לפני שנות השמונים כדי שחלילה בזמן רעידת אדמה בניינים אלה לא יתמוטטו.
 
תמא 38 הינה תכנית סבוכה מבחינה משפטית. ישנם עורכי דין אשר עוסקים בכל ההיבטים וההשלכות המשפטיות אשר עלולות להיות בעקבות יישומה של תכנית תמא 38. כדי לעודד בעלי נכסים רבים ככל האפשר לחזק את הנכסים שלהם במסגרת תכנית תמא 38 הממשלה מציעה הטבות שונות לכל מי שמיישם את תכנית תמא 38 בפועל. בניית מעלית בבניין דירות משותף, שיפוץ פנימי ושיפוץ חיצוני הם רק חלק מההטבות אשר מקבל מי שמיישם את תכנית תמא 38.